ԱԻ նախարարն այցելել է Ջերմուկ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանն այսօր այցելել է Փրկարար ծառայության Ջերմուկի հրշեջ փրկարարական ջոկատ, որի շենքը Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի և ծավալված մարտական գործողությունների հետևանքով վնասվել էր:
Նա տեղեկացրել է. «Մասնավորապես, կոտրվել էին շինության պատուհանների ապակիները և տուժել հարևանությամբ կայանված ավտոմեքենաները: Տեղում ծանոթացել եմ իրավիճակին, զրուցել անձնակազմի հետ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Այնուհետև այցելել եմ նաև ԱԻՆ փրկարար ծառայության բժշկական ապահովման վարչության և մարզային վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի անձնակազմի անդամներից ձևավորված՝ մարտական հերթապահություն իրականացնող խմբերի տեղակայման վայրեր: Զրուցել եմ անձնակազմի հետ, հետաքրքրվել ծառայության պայմաններով, մաղթել անփորձանք ծառայություն:
Ջերմուկ քաղաքում հանդիպում եմ ունեցել ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի և ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի հետ, որի ընթացքում քննարկել ենք մի շարք հարցեր»։

Minister of ES visited Jermuk
RA Minister of Emergency Situations Armen Pambukhchyan today visited the Jermuk fire rescue squad of the Rescue Service, whose building was damaged due to the aggression unleashed by Azerbaijan against the Republic of Armenia and the extended combat operations.
He informed. "Particularly, the windows of the building were broken, and cars parked nearby were damaged. I familiarized myself with the situation on the spot, talked with the staff, and gave appropriate instructions.
Then I also visited the places of deployment of combat duty groups formed by the members of the medical support department of the MES rescue service and the fire-rescue squad of the regional department. I talked with the staff, inquired about the terms of service, and wished for trouble-free service.
In the city of Jermuk, I met with RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan and RA National Assembly Deputy Trdat Sargsyan, during which we discussed several issues."