Հայկական զինված ուժերը 6 դիրք են հետ վերցրել
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը տեղեկացրել է, որ հայկական ԶՈՒ-ն 6 դիրք ետ է վերցրել։
Նրա խոսքով. «Ցանկացած տարածք, որտեղ մենք ներկայացված ենք եղել, ունեցել է ռազմավարական նշանակություն: Եվ այս գործողություններով, ամենայն հավանականությամբ, նկատելի է, որ Ադրբեջանը մինչև դեմարկացիայի փուլ մտնելը փորձում է սահմանային իր դիրքերն ավելի բարելավել: Բայց դրանից հետո եղել են դիրքեր, որոնք մեր գործողությունների արդյունքում նորից հետ են անցել մեր տնօրինման տակ, խոսքը 6 դիրքի մասին է: Շատ հնարավոր է, որ դա նորից փոփոխությունների ենթարկվի»:
Քոչարյանը կարևորեց հրադադարի ռեժիմը պահելը, որպեսզի հայկական կողմի ուժերը վերադասավորման փուլ անցնեն, կորուստները վերականգնվեն, ռեզերվները լիարժեք անցնեն պատրաստման փուլ: Ըստ նրա. «Միջազգային հարթակներում այս արձագանքներն ուղղակի կապված են մեր ԶՈՒ-ի հստակ պաշտպանական գործողությունների իրականացման հետ: Եթե մենք չկռվեինք այնպես, ինչպես կռվել ենք, այսպիսի արձագանքներ պարզապես չէին լինի»։

Вооруженные силы Армении отбили 6 позиций
Председатель Постоянной комиссии НС РА по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян сообщил, что Вооруженные силы Армении отвоевали 6 позиций.
По его словам: «Любая точка, где мы были представлены, имеет стратегическое значение. И по этим действиям, скорее всего, заметно, что Азербайджан пытается еще больше улучшить свои пограничные позиции, прежде чем вступить в стадию демаркации. Но после этого были позиции, которые в результате наших действий снова вернулись под наш контроль, речь идет о 6 позициях. Очень возможно, что это снова изменится ».
Кочарян подчеркнул важность соблюдения режима прекращения огня, чтобы силы армянской стороны могли перейти в стадию переформирования, потери были восстановлены, а резервы перешли в стадию подготовки. По его словам. « Эти реакции на международных площадках напрямую связаны с реализацией четких оборонительных действий наших Вооруженных Сил. Если бы мы не боролись так, как боролись, не было бы такой реакции ».