Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Ալեքսանդր Բելսկին Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանի, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանի, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Միքայել Մանրիկյանի և «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ:
Ալեքսանդր Բելսկին այցելել է նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ծանոթացել ցուցադրությանն ու գրառում արել թանգարանի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
Երևանում գտնվող Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահը ծաղիկներ է խոնարհել նաև պաշարված Լենինգրադի երեխաներին նվիրված հուշարձանին, հարգանքի տուրք մատուցել բլոկադայի զոհերի հիշատակին:

The Chairman of the Legislative Assembly of St. Petersburg paid tribute to the memory of the victims of the Armenian Genocide
The Chairman of the Legislative Assembly of St. Petersburg, Alexander Belsky, accompanied by the First Deputy Mayor of Yerevan, Levon Hovhannisyan, the head of the "My Step" faction of the Yerevan Council of Elders, Armen Galjian, the head of the "Prosperous Armenia" faction, Mikael Manrikyan, and the leader of the "Luys" faction, Davit Khazhakyan, visited the Tsitsernakaberd memorial complex, laid a wreath at the Mets to the monument of the victims of the massacre and bow flowers near the eternal fire.
Alexander Belsky also visited the Armenian Genocide Museum, familiarized himself with the exhibition, and made a note in the memorial book of the honored guests of the museum.
The Chairman of the Legislative Assembly of St. Petersburg in Yerevan also laid flowers at the monument dedicated to the children of besieged Leningrad. He paid tribute to the memory of the blockade victims.