35 ընդդիմադիր ստորագրել է վարչապետին անվստահություն սկսելու նախաձեռնության տակ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը տեղեկացրել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու նպատակով ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավորները նախորդ օրը հավաքել են 35 ստորագրություն։ Ըստ Մանուկյանի, անհրաժեշտ է առնվազն ևս 18 ստորագրություն՝ անվստահություն հայտնելու գործընթաց սկսելու համար:
Նա լրագրողների հետ զրույցում նշել է. «Մենք պաշտոնապես հայտարարություն արել ենք: Մեր պատգամավորները ձևաթղթի վրա դրել են ստորագրություններ: Հիմա աշխատանքներ են տարվում, հիմա ակնկալում ենք, որ ևս 18 պատգամավոր միանա: Նաև, բնականաբար, կարող են քաղաքական համաձայնություններ լինել»։
Ըստ նրա՝ ձևաթղթում լինելու է նաև ընդդիմության՝ վարչապետի թեկնածուի անունը: Սակայն Գեղամ Մանուկյանը չի մանրամասնել, թե ո՞վ է լինելու իրենց թեկնածուն։

35 оппозиционных депутатов подписали вотум недоверия премьер-министру
Член фракции "Армения" в Национальном Собрании Гегам Манукян сообщил, что для выражения недоверия премьер-министру Николу Пашиняну оппозиционные депутаты Национального Собрания РА накануне собрали 35 подписей. По словам Манукяна, для начала процесса недоверия необходимо еще как минимум 18 подписей.
Об этом он сказал в беседе с журналистами. «Мы сделали официальное заявление. Наши депутаты поставили подписи на бланке. Сейчас работа идет, ожидаем присоединения еще 18 депутатов. Также, конечно, могут быть и политические договоренности »  .
По его словам, в бланке также будет имя кандидата в премьер-министры от оппозиции. Однако Гегам Манукян не уточнил, кто будет их кандидатом.