Հայկական կողմն ունի 105 զոհ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ադրբեջանի ռազմական ագրսեիայի հետևանքով Հայաստանն ունի 105 զոհ. այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ։
Փաշինյանը նաև նշել է. «Երբ մենք ասում ենք՝ Ադրբեջանը ագրեսիա է իրականացրել Հայաստանի նկատմամբ, նաեւ նկատի ունենք, որ որոշակի տարածքի նկատմամբ հսկողություն է սահմանել։ Հենց այս է պատճառը, որ դիմել ենք ՀԱՊԿ-ին: Դիմել ենք 4-րդ հոդվածի հիման վրա։ ՀԱՊԿ-ից խնդրել ենք, դիմել ենք օգնության՝ այդ թվում ռազմական, ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու եւ ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի ԶՈՒ դուրսբերումը ապահովելու համար։ Ընդ որում, նկատի ունենք նաեւ նախորդ տարվա ներխուժումը՝ Սոթք-Խոզնավար հատվածում»։

С армянской стороны 105 погибших (ВИДЕО)
В результате военной агрессии Азербайджана в Армении 105 погибших. Об этом сообщил Премьер-министр РА Никол Пашинян в ходе сессии вопросов и ответов НС-Правительство.
Пашинян также отметил. «Когда мы говорим, что Азербайджан осуществил агрессию против Армении, мы также имеем в виду, что он установил контроль над определенной территорией. Именно поэтому мы обратились в ОДКБ. Мы подали заявку на основании статьи 4. Мы обратились в ОДКБ, обратились за помощью, в том числе военной, для восстановления территориальной целостности Армении и обеспечения вывода вооруженных сил Азербайджана с территории Армении. Более того, мы имеем в виду и прошлогоднее вторжение, на участке Сотк-Хознавар».