Հակառակորդը հարվածել է Սոթքի դպրոցին
Վարդենիսում հակառակորդի այսօրվա կրակոցների արդյունքում քաղաքացիների շրջանում զոհեր չկան, երեք անձ թեթև մարմնական վիրավորում է ստացել. այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Վարդենիսի համայնքապետարանի լրատվության բաժնի ղեկավար Էդգար Պետրոսյանը։
Նրա խոսքով, գիշերը քաղաքացիները տարհանվել են՝ վիրավորները տեղափոխվել են տարբեր բժշկական կենտրոններ. «Ենթակառուցվածքներից միայն Սոթքի դպրոցի վրա է հարված եղել։ Սոթք գյուղում նաև հրետակոծվել են մի քանի տներ»։
Պետրոսյանը տեղեկացրեց նաև, որ այս պահին կրակոցները մի քիչ թուլացել են. «Ինտենսիվությունը թուլացել է, բայց այնպես չի, որ չեն կրակում»։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:05-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի,Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակչությանը։

The enemy hit the Sotky school
Edgar Petrosyan, head of the media department of the Vardenis municipality, said in a conversation with Radar Armenia that as a result of today's firing by the enemy in Vardenis, there were no casualties among the citizens; three people were lightly injured.
According to him, the citizens were evacuated at night; the injured were taken to different medical centers. "Of the infrastructures, only Sotki school was hit. Several houses were also shelled in Sotk village.
Petrosyan also informed that at this moment, the shootings had weakened a little. "The intensity has weakened, but it's not like they don't shoot."
It is worth noting that on September 13, at 00:05, the units of the Azerbaijani Armed Forces started firing intensively from artillery and large-caliber rifles in the direction of Goris, Sotk, and Jermuk towards the Armenian positions, targeting the civilian population as well.