Ռազմական կցորդներին ներկայացվել է սահմանային իրադրությունը․ ՀՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և ԶՈւ ԳՇ օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի տեղակալ, գնդապետ Ալբերտ Բաղդադյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին և ներկայացրել ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի արդյունքում ստեղծված իրադրությունը:
Նշվել է, որ ադրբեջանական կողմն ինտենսիվորեն կիրառում է հրետանային տարբեր միջոցներ, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ և ԱԹՍ-ներ, թիրախավորվում են ոչ միայն ռազմական, այլև քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ:
ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները շարունակում են կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները` ձեռնարկելով բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հակառակորդին հակազդելու ուղղությամբ: Ընդգծվել է, որ լայնածավալ սադրանքի պատասխանատվությունն ամբողջությամբ կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։

The border situation was presented to the military attachés. The Ministry of Defence
On September 13, in the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the head of the Department of Defense Policy and International Cooperation of the Ministry of Defense, Levon Ayvazyan, and the deputy head of the primary operations department of the Armed Forces, Colonel Albert Baghdadyan, met with the military attachés of foreign embassies accredited in the Republic of Armenia and presented the situation created as a result of the large-scale provocation of the Azerbaijani side.
It was noted that the Azerbaijani side intensively uses various artillery means, large-caliber rifles, and anti-aircraft missiles, targeting both military and civil infrastructures. The Armenian side has victims and casualties.
The units of the RA Armed Forces continue to fulfill the combat tasks set before them, taking all the necessary measures to counteract the enemy. It was emphasized that Azerbaijan's military and political leadership is fully responsible for the large-scale provocation.