ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել` նշելով, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեժ գծի ահազանգերի, տեղական և այլ աղբյուրների տեղեկություններով` ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում՝ ծանր հրետանային զենքերից արդեն երկու ժամ ինտենսիվ հրետակոծության են ենթարկվում Կապանի, Գորիսի, Ջերմուկի, Վարդենիսի ու հարակից համայնքները։
«Մեր ստացած տեղեկություններով՝ թիրախավորվում են նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։ Սա հրադադարի հայտարարության կոպտագույն խախտում է, որը նախորդիվ օրերի մանիպուլյատիվ տեղեկություններով նախապատրաստվում էր հարևան պետության կողմից։
Ապօրինի այս գործողությունները պետք է անմիջապես դադարեցվեն։ Մարդու իրավունքների պաշտպանն այս տեղեկությունները կուղարկի միջազգային վերաբերելի գործընկերներին ու ցանցերին»։

Civil infrastructures are also targeted. HRD of RA
The RA Human Rights Office issued a message stating that according to the Human Rights Defender's hotline alerts, local and other sources, Kapan, Goris, Jermuk, and Vardenis have been under intense shelling for two hours by the Azerbaijani armed forces from various weapons, including heavy artillery weapons. And adjacent communities.
"According to our information, civil infrastructures are also being targeted. This is a gross violation of the ceasefire declaration, which was prepared by the neighboring state with manipulative information days before.
These illegal actions must be stopped immediately. The human rights defender will forward this information to relevant international partners and networks."