Պետությունը միայն փոստային առաքումների վրա տարեկան ծախսում է 3-5 մլն դոլար
ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը տեղեկացրել է, որ Հայաստանում նույնականացման քարտ ստացող յուրաքանչյուր քաղաքացի պետությունից նաև էլեկտրոնային հասցե է ստանում։ Սակայն, ըստ նրա, այդ հասցեից ոչ միայն օգտվողներն են շատ քիչ, այլև նույնիսկ դրա մասին իմացողները։
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն էլ նշեց, թե ամենամոտավոր հաշվարկով պետությունը միայն փոստային առաքումների վրա տարեկան 3-5 մլն դոլար է ծախսում։ Ըստ նրա, փոստային ծանուցումնրը 30-40 տոկոս դեպքերում հասցեատեերին չեն հասնում, և քաղաքացին անհրաժեշտ ծանուցումը չի ստանում։ Էլեկտրոնային համակարգի կիրառման դեպքում ծանուցումներ չստանալու տարբերակը գրեթե կբացառվի։
ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը, մանրամասնելով վարկային պայմանագրի պայմանները, նշեց, որ այն նախատեսում է պետության շուրջ 400 ծառայություններ հավաքել 1 էլեկտրոնային հարթակի մեջ. «Մեկ անգամ նույնականացվելով ու հարթակ մուտք գործելով` քաղաքացին կկարողանա ստանալ պետական մարմինների բոլոր ծառայությունները առցանց տարբերակով»։

The state spends 3-5 million dollars annually on postal deliveries alone
Ashot Muradyan, deputy chairman of the RA SRC, informed that every citizen who receives an identification card in Armenia also gets an email address from the state. However, according to him, not only the users of that address are very few, but even those who know about it.
Armen Khachatryan, deputy of the KP faction of the National Assembly, also mentioned that according to the most approximate calculation, the state spends only 3-5 million dollars a year on postal deliveries. According to him, in 30-40 percent of cases, postal notifications do not reach the addressees, and the citizen does not receive the necessary information. In the case of using an electronic system, the option of not receiving notifications will be almost excluded.
Ashot Muradyan, Deputy Chairman of the RA SRC, detailing the terms of the loan agreement, noted that it plans to collect about 400 services of the state in 1 electronic platform. "By identifying once and entering the platform, the citizen will be able to receive all the services of state bodies online."