Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նախօրեին Պոլիտեխնիկի ուսանողների հետ միասին մասնակցել եմ Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվող «STARMUS» փառատոնին։ Երեկոյան այցելել եմ նաև փառատոնի գիտական ճամբար Ազատության հրապարակում։
Կարծում եմ` սա Հայաստանի և Երևանի համար շատ նշանավոր իրադարձություն է։ «STARMUS» միջազգային փառատոնը գիտության և արվեստի միախառնություն է, որի աջակցող գործընկերներից է հանդիսանում նաև Պոլիտեխնիկը։ Մեր 150 ուսանողներ մասնակցել են տարբեր դասախոսությունների, համերգների, հնարավորություն են ունեցել շփվել մարդկանց հետ, ովքեր շատ բան են արել այս աշխարհում և մեծ փոփոխությունների հեղինակներ են։
Շրջայցի ընթացքում զրուցել ենք ինչպես Հայաստան ժամանած միջազգային գիտնականների, այնպես էլ ուսանողների հետ` ի թիվս այլ հարցերի, քննարկելով նաև Պոլիտեխնիկի գիտակրթական զարգացման հեռանկարները»:

"STARMUS" - очень значимое событие для Армении и Еревана. Тигран Авинян
Об этом Тигран Авинян написал на своей странице в Facebook. «Вчера вместе со студентами Политеха я участвовал на фестивале "STARMUS" в Спортивно-концертном комплексе К. Демирчяна. Вечером я также посетил научный лагерь фестиваля на площади Свободы.
Я думаю, что это очень значимое событие для Армении и Еревана. Международный фестиваль «STARMUS» — это соединение науки и искусства, одним из поддерживающих партнеров которого является Политехнический университет. Наши 150 студентов участвовали в различных лекциях, концертах, имели возможность общаться с людьми, которые очень много сделали в этом мире и являются авторами больших перемен.
В ходе экскурсии мы пообщались как с иностранными учеными, так и со студентами, приехавшими в Армению, в том числе обсудили перспективы научно-образовательного развития Политеха».