Սեպտեմբերի 9-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 15։00-ի սահմաններում ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Նորքի 1-ն զանգվածում գտնվող «Թաթուլ Կրպեյանի» անվան զբոսայգում տղամարդու դի կա։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ոստիկաններն ու քննիչները նշված վայրում հայտնաբերել են Կոտայքի մարզի բնակիչ 50-ամյա Սայադ Ն․-ի դին։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ՝ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։
Քննիչի որոշմամբ՝ սպանություն հատկանշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ և նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն; Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ Սայադ Ն․-ն հանկարծամահ է եղել։

Трагический случай в Ереване. Тело мужчины было найдено в парке
9 сентября в Ереване произошел трагический инцидент. Около 15:00 в отдел полиции Нор Норка поступило сообщение о том, что в парке имени «Татула Крпеяна» в 1-м квартале Нор Норка находится тело мужчины.
Как сообщает shamshyan.com , в указанном месте полиция и следователи обнаружили тело 50-летнего Саяда Н., жителя Котайкской области. По предварительному заключению судебно-медицинского эксперта, при внешнем осмотре следов насилия на теле не обнаружено.
По постановлению следователя возбуждено уголовное дело по признакам убийства и назначена судебно-медицинская экспертиза тела; По предварительной информации, Саяд Н. скончался внезапно.