«Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի» կողմից 2022 թվականի հունիսին անցկացված հարցման մասնակիցները պատասխանել են հարցին, թե որքանո՞վ են գոհ կամ դժգոհ գործող Կառավարության նախարարների աշխատանքից, հարցվողների 62 տոկոսը նշել է որ շատ գոհ և գոհ է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, 48 տոկոսը՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, 43 տոկոսը՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից, 39 տոկոսը՝ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից, 37 տոկոսը՝ ՀՀ ԲՏԱ նախարարությունից, 36 տոկոսը՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, 36 տոկոսը՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, 35 տոկոսը՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից, 33 տոկոսը՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից, 33 տոկոսը՝ ՀՀ ՏԿԵ նախարարությունից, 31 տոկոսը՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից, 29 տոկոսը՝ ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
Հարցին, թե որքանո՞վ եք գոհ կամ դժգոհ ՀՀ ոստիկանության նոր պարեկային ծառայության աշխատանքից, հարցվողների 30 տոկոսը պատասխանել է, որ ամբողջովին գոհ է, 23 տոկոսը՝ մասամբ գոհ է, 6 տոկոսը մասամբ դժգոհ է, 11 տոկոսն ամբողջովին դժգոհ է, 28 տոկոսն առնչություն չի ունեցել, 2 տոկոսը չի պատասխանել հարցին:
«Ի՞նչ կարծիք ունեք հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ» հարցին 7 տոկոսը պատասխանել է՝ շատ դրական, 21 տոկոսը՝ մասամբ դրական, 11 տոկոսը՝ մասամբ բացասական, 48 տոկոսը՝ շատ բացասական, 13 տոկոսը չի պատասխանել հարցին:
«Ձեր կարծիքով, ո՞վ է կրում ամենամեծ պատասխանատվությունը Ուկրաինայում պատերազմի համար» հարցին հարցվողների 17 տոկոսը պատասխանել է՝ ԱՄՆ-ն, 16 տոկոսը՝ բոլոր կողմերը հավասարապես, 14 տոկոսը՝ նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին անձամբ, 10 տոկոսը՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրները, 8 տոկոսը՝ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը անձամբ, 6 տոկոսը՝ Ուկրաինայի իշխանությունները, 5 տոկոսը՝ ՌԴ-ն, 2 տոկոսը՝ ԵՄ-ն, 1 տոկոսը՝ այլ պատասխան և 20 տոկոսը չի պատասխանել հարցին:

62 percent of respondents are very satisfied with the RA Ministry of ES work. "International Republican Institute"
The participants of the survey conducted by the "International Republican Institute" in June 2022 answered the question of how satisfied or dissatisfied they are with the work of the current government ministers, 62 percent of the respondents stated that they were delighted and confident with the RA Ministry of Emergency Situations, 48 ​​percent with the RA Ministry of Health from the Ministry, 43% from the RA Ministry of KSMS, 39% from the RA Ministry of Defense, 37% from the RA Ministry of Education, 36% from the RA Ministry of Foreign Affairs, 36% from the RA Ministry of Labor and Social Affairs, 35% from the RA Ministry of Environment, 33 percent - from the RA Ministry of Finance, 33 percent from - the RA Ministry of TAI, 31 percent - from the RA Ministry of Economy, 29 percent - from the RA Ministry of Justice.
To the question of how satisfied or dissatisfied you are with the work of the new patrol service of the RA Police, 30 percent of respondents answered that they are completely satisfied, 23 percent are partially met, 6 percent are somewhat dissatisfied, 11 percent are entirely dissatisfied, 28 percent had no relation, and 2 percent did not answer the question.
To the question "What is your opinion about the normalization of Armenian-Turkish relations?", 7 percent answered: very positively, 21 percent - partially positive, 11 percent  - somewhat negative, 48 percent - very damaging, and 13 percent did not answer the question.
To the question, "Who do you think bears the greatest responsibility for the war in Ukraine?" 17 percent of respondents answered: the USA, 16 percent - all sides equally, 14 percent -  President Volodymyr Zelensky personally, 10 percent -  NATO member states, 8 percent: President Vladimir Putin personally, 6 percent: the authorities of Ukraine, 5 percent: the Russian Federation, 2 percent: the EU, 1 percent: another answer and 20 percent did not answer the question.