ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա. Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում՝ պատերազմական գործողությունների տարբեր դրվագներով քննվող քրեական գործերի նախաքննության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Շուրջ 30 ծնողների մասնակցությամբ, ավելի քան երեք ժամ տևողությամբ, կայացած հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահը պատասխանել է ծնողների կողմից բարձրացված մի շարք հարցադրումների և պատրաստակամություն հայտնել, ըստ անհրաժեշտության, շարունակաբար կազմակերպել համանման հանդիպումներ՝ նախաքննական մարմնի կողմից իրականացվող համապատասխան աշխատանքների վերաբերյալ համակողմանի պարզաբանումներ տրամադրելու նկատառումներով:

Argishti Kyaramyan received a group of parents of soldiers killed in the 44-day war
Chairman of RA Investigative Committee A. Kyaramyan received a group of parents of service members killed in the 2020 Artsakh war.
Within the framework of the meeting, issues related to the preliminary investigation of criminal cases investigated in various episodes of war operations were discussed in the investigation department of the Military Investigative Department of the Investigative Committee.
During the more than three-hour meeting with the participation of about 30 parents, the Chairman of the Committee answered several questions raised by the parents. He expressed his willingness to organize similar meetings continuously, as necessary, to provide comprehensive clarifications on the relevant work carried out by the pre-examination body.