ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Ա. Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում՝ պատերազմական գործողությունների տարբեր դրվագներով քննվող քրեական գործերի նախաքննության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Շուրջ 30 ծնողների մասնակցությամբ, ավելի քան երեք ժամ տևողությամբ, կայացած հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահը պատասխանել է ծնողների կողմից բարձրացված մի շարք հարցադրումների և պատրաստակամություն հայտնել, ըստ անհրաժեշտության, շարունակաբար կազմակերպել համանման հանդիպումներ՝ նախաքննական մարմնի կողմից իրականացվող համապատասխան աշխատանքների վերաբերյալ համակողմանի պարզաբանումներ տրամադրելու նկատառումներով:

Аргишти Кярамян принял группу родителей солдат, погибших в 44-дневной войне
Председатель Следственного комитета РА А. Кярамян принял группу родителей военнослужащих, погибших в Арцахской войне 2020 года.
В рамках встречи в следственном отделе военно-следственного управления Следственного комитета обсуждены вопросы, связанные с предварительным расследованием уголовных дел, расследуемых по различным эпизодам боевых действий.
В ходе более чем трехчасовой встречи с участием около 30 родителей Председатель Комитета ответил на ряд вопросов родителей и выразил готовность организовывать подобные встречи постоянно, по мере необходимости, для предоставления исчерпывающих разъяснений по соответствующую работу, проводимую органом предварительной экспертизы.