Վրաստանի իշխանությունները սեպտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-23:00, կփակեն Հայաստանի հետ սահմանին գտնվող Նինոծմինդայի մաքսակետը՝ մաքսային նոր կառավարման տեղեկատվական համակարգին անցնելու պատճառով: Այս մասին հայտնել են Վրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայությունում։ Բավրայի մաքսակետի նոր շենքը պատրաստ է շահագործման, աշխատակիցները տեղափոխվում են այնտեղ, այդ պատճառով էլ ժամանակ կպահանջվի նոր շենք տեղափոխվելու համար։
Հայ-վրացական սահմանի երկարությունը 224 կմ է։ Բացի Նինոծմինդայից՝ սահմանին կա ևս երկու մաքսակետ՝ Սադախլոն և Գուգուտին։

Грузия временно закрыла КПП Ниноцминда-Бавра
Власти Грузии закроют таможенный пост Ниноцминда на границе с Арменией 9 сентября с 11:00 до 23:00 в связи с переходом на новую информационную систему управления таможней. Об этом сообщает Служба доходов Министерства финансов Грузии. Новое здание Баврской таможни готово к эксплуатации, туда переезжают сотрудники, поэтому на переезд в новое здание потребуется время.
Протяженность армяно-грузинской границы составляет 224 км. Кроме Ниноцминды на границе есть еще два таможенных поста: Садахло и Гугути.