Քաղաքացին փորձել է կաշառել ոստիկանին
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում բացահայտվել է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնատար անձին` պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի պարեկին 100 ԱՄՆ դոլար կաշառք առաջարկելու դեպք:
Մասնավորապես` պարեկներ Հ. Պ.-ն և Ա. Կ.-ն ծառայության ընթացքում` ժամը 01:20-ի սահմաններում, կանգնեցրել են Կ. Մ.-ի վարած ավտոմեքենան և ստուգման ընթացքում պարզել, որ վերջինս ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում: Դրանից հետո Կ. Մ.-ն, իր օգտին ապօրինի անգործության, այն է`  տրանսպորտային միջոցը ոչ սթափ վիճակում վարելու համար իր նկատմամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն չկազմելու և տրանսպորտային միջոցը պահպանվող հատուկ տարածք չտեղափոխելու համար, պարեկ Հ. Պ.-ին առաջարկել է 100 ԱՄՆ դոլար կաշառք: Պարեկը չի ընդունել նշված առաջարկը, այլ պաշտոնատար անձին կաշառք առաջարկելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով ձերբակալել է Կ. Մ.-ին և նրան տեղափոխել ոստիկանության բաժին:
2022 թվականի հուլիսի 29-ին Կ. Մ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված հանցանքի կատարման համար:
Քրեական վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել են հսկողություն իրականացնող դատախազին այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:

Гражданин пытался дать взятку полицейскому
В рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом РА, раскрыто дело о даче взятки в размере 100 долларов США должностному лицу Полиции РА, патрульному офицеру Ереванского полка патрульной службы.
В частности, патрульными Х. П. и А. К. был остановлен при исполнении служебных обязанностей около 01:20. автомобиль управляемый К.М. и в ходе осмотра выяснилось, что последний управлял автомобилем в нетрезвом состоянии. После этого К. М., за незаконное бездействие в его пользу, то есть за не составление в отношении него протокола об административном правонарушении за управление транспортным средством в состоянии алкогольного опьянения и за неувод транспортного средства на специально охраняемую территорию, предложил патрульному Х. П. взятку в размере 100 долларов США. Патрульный не принял упомянутое предложение, задержал К. М. и доставил его в отделение полиции.
29 июля 2022 года К. М. было предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного пунктом 3 части 2 статьи 436 Уголовного кодекса РА.
Материалы уголовного дела с обвинительным актом переданы надзирающему прокурору с просьбой утвердить его и направить в суд.