Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի եվրասիական տարածաշրջանի տնօրեն Սթիվեն Նիքսին։
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ ժողովրդավարության ամրապնդումը, իրավունքի գերակայության ապահովումը, կոռուպցիայի դեմ պայքարը, պետական մարմինների թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացումը հանդիսանում են Հայաստանի կառավարության առաջնահերթությունները: Այս առումով կարևորվել է վերոնշյալ ուղղություններով ՄՀԻ հետ շարունակական արդյունավետ համագործակցությունը:
Սթիվեն Նիքսն անդրադարձ է կատարել ՄՀԻ կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերին: Նա նշել է, որ իրենք շարունակելու են աջակցել երկրում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին:

Стивен Никс представил министру иностранных дел программы IRI, реализуемые в Армении
8 сентября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял директора Евразийского региона Международного республиканского института (IRI) Стивена Никса.
Арарат Мирзоян подчеркнул, что укрепление демократии, обеспечение законности, борьба с коррупцией, повышение прозрачности и подотчетности государственных органов являются приоритетами правительства Армении. В связи с этим было подчеркнуто постоянное эффективное сотрудничество с Министерством образования и культуры по вышеуказанным направлениям.
Стивен Никс коснулся программ, реализуемых IRI в Армении. Он отметил, что они и дальше будут поддерживать процесс демократических реформ в стране.