Հայտնի է՝ ովքեր են ձերբակալվել «Սուրմալու»-ի գործով
Օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի գործով ձերբակալվածներից մեկը փոխտնօրենն է, մյուսը վարձակալն ու պահեստը շահագործող անձինք։ Այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Վարդան Թադևոսյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ օգոստոսի 26-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայտաւրարություն էր տարածել, որ չորս անձ ձերբակալվել է՝ երկուսը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 357-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, երկուսը՝ 165-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Քրեական վարույթի նախաքննության մանրամասների վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Նշենք՝ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 16, անհետ կորած է համարվում 1 անձ։

It is known who was arrested in the "Surmalu" case
Press Secretary of the Investigative Committee Vardan Tadevosyan, in a conversation with Radar Armenia, said that one of those arrested in connection with the explosion in the "Surmalu" shopping center on August 14 is the deputy director; the other is the tenant and the warehouse operator.
Today, on August 26, the General Prosecutor's Office of the Republic of Armenia announced that four persons were arrested, two under Article 357 of the RA Criminal Code and two under the second part of Article 165. Additional information will be provided regarding the details of the criminal investigation.
It should be noted that as a result of the explosion in the "Surmalu" shopping center, 16 people were killed, and one person is considered missing.