Պայթյունից տուժած երկու քաղաքացի դեռևս գտնվում է հիվանդանոցում
«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի պայթյունից տուժած երկու քաղաքացի դեռևս բժիշկների հսկողության տակ է. այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Հռիփսիմե Խաչատրյանը՝ նշելով, որ հոսպիտալացված քաղաքացիների առողջական վիճակը լավ է, և շուտով նրանք դուրս կգրվեն։
Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ վնասվածներ ստացած քաղաքացիներից մեկը գտնվում է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում, իսկ մյուսը Այրվածքաբանական ազգային կենտրոնում։
Հիշեցնենք՝ օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի ողբերգական պայթյունի հետևանքով տարբեր մարմնական վնասվածքներ էին ստացել հինգ տասնյակից ավելի քաղաքացիներ։ Պայթյունից զոհվածների թիվը 16 է, անհետ կորած է համարվում 1 քաղաքացի։

Two citizens injured in the explosion are still in the hospital
Two citizens injured in the "Surmalu" shopping center explosion are still under doctors' supervision. Hripsime Khachatryan, press secretary of the RA Minister of Health, said this in a conversation with Radar Armenia, noting that the health condition of the hospitalized citizens is good, and they will be discharged soon.
Khachatryan informed that one of the injured citizens is in the "Izmirlian" medical center, and the other is in the National Burn Center.
On August 14, due to the tragic explosion of the "Surmalu" shopping center, more than five dozen citizens suffered various physical injuries. The number of people killed in the blast is 16; 1 citizen is considered missing.