Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել
ՀՀ արդարադատության նախարարը Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացրել Բարձրագույն դատական խորհուրդ։
Դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու առիթ է հանդիսացել  Վարդան Ջհանգիրյանն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետություն գործով Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի 2022 թվականի մայիսի 18–ի վճիռը։
ԲԴԽ-ն որոշել է ներկայացված միջնորդության քննության կապակցությամբ նիստը նշանակել օգոստոսի 25-ին, ժամը 15:15-ին:

The Minister of Justice of the Republic of Armenia has submitted a petition to the Supreme Judicial Council regarding the disciplinary action of Judge Mnatsakan Martirosyan of the Court of General Jurisdiction of the city of Yerevan.
The reason for initiating disciplinary proceedings against the judge was the European Court of Human Rights judgment on May 18, 2022, in the case of Vardan Jhangiryan v. the Republic of Armenia.
The SJC has decided to schedule the session on August 25 at 15:15 in connection with the examination of the submitted petition.