Հավանաբար ևս մեկ օր էլ ԱԻՆ-ի փրկարարները կշարունակեն որոնողական աշխատանքները և եզրակացություն կլինի՝ գտնվեց որոնվող քաղաքացին, թե ոչ. լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ԱԻՆ Փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Հովհաննես Եմիշյանը։
Նրա խոսքով. «Հավանաբար այդպես կլինի, քանի որ մենք որոնման տարածք այլևս չունենք»։ Ըստ Եմիշյանի՝ պայթյունի ժամանակ եղել է բարձր ջերմային ֆոն՝ 500-1000 աստիճան։ Իսկ մոխրացած շերտի բարձրությունը, ըստ նրա, հասել է մեկ մետրի։
Հիշեցնենք՝ այսօր նույնականացվել է անհետ կորած համարվող քաղաքացիներից մեկը. մահացածը Գագիկ Կառլենի Կարապետյանն է։
Որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 16 քաղաքացու մարմին, ըստ ԱԻՆ խոսնակի՝ բոլորը նույնականացված են։

Search operations in the Surmalu building will continue for another day
The rescuers of the Ministry of Emergency Situations will probably continue the search for one more day, and there will be a conclusion on whether the missing citizen was found or not. Deputy Director of the Rescue Service of the Ministry of Emergency Situations, Colonel Hovhannes Yemishyan, announced in a briefing with journalists.
He says, "Probably so, because we have no more search space." According to Yemishyan, there was a high thermal background of 500-1000 degrees during the explosion. According to him, the height of the ash layer has reached one meter.