Այս տարվա հունվարի 1-ից օգոստոսի 15-ը Հայաստանում պայթուցիկ սարքերի առկայության մասին 15 կեղծ ահազանգ է եղել։
Radar Armenia-ին գրավոր հարցմանն ի պատասխան Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունից հայտնել են, որ պայթուցիկ սարքերի առկայության վերաբերյալ «Ճգնաժամային կառավարման ազգային» կենտրոնից ստացված 15 կեղծ ահազանգի վերաբերյալ իրականացված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել են 2 ահազանգ կատարող անձինք։ Նրանցից մեկը կալանավորված է։
«Միաժամանակ, պայթուցիկ սարքերի առկայության վերաբերյալ ստացված բոլոր ահազանգերով ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ, որոնց շրջանակներում իրականացվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ կեղծ ահազանգեր կատարող անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- մանրամասնել են ՀՀ ոստիկանությունից։

15 false alarms about the bomb. The author of 2 has been found
From January 1 to August 15 of this year, there were 15 false alarms about the presence of explosive devices in Armenia.
In response to Radar Armenia's written request, the General Department of the Criminal Police informed that as a result of measures implemented regarding 15 false alarms received from the "National Crisis Management" Center regarding the presence of explosive devices, 2 people making the alarm were found. One of them is detained.
"At the same time, with all the alarms received regarding the presence of explosive devices, criminal proceedings were initiated in the RA Investigative Committee, within the framework of which appropriate measures are being implemented to identify the persons making false alarms," ​​the RA Police detailed.