«Իրականացրել ենք ամրաշինական աշխատանքներ՝ որոնումները նկուղային հարկում շարունակելու նպատակով»․ ԱԻ նախարար
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․
«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ Դեպքի վայրում աշխատում են ԱԻՆ ՓԾ հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի ծառայողները, «Կարմիր Խաչ» մարդասիրական կազմակերպության կամավորները։
Պայթյունի ենթադրյալ վայրում իրականացնում ենք որոնողական աշխատանքներ․ փլուզման վտանգով պայմանավորված՝ փրկարարների անվտանգությունն ապահովելու համար իրականացրել ենք ամրաշինական աշխատանքներ` որոնումները նկուղային հարկում շարունակելու նպատակով»։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արշակունյաց 15 հասցեում գտնվող «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ։ Կա 16 զոհ, 2 մարդ համարվում է անհետ կորած։

"We have carried out reinforcement works in order to continue the search in the basement." Minister of ES
Minister of Emergency Situations Armen Pambukhchyan wrote on his Facebook page:
Search operations are continuing in the "Surmalu" shopping center. The Special Significance Rescue Operations Center employees of the Ministry of ES  and volunteers of the "Red Cross" humanitarian organization are working at the scene.
We are carrying out search operations at the alleged place of the explosion. Due to the danger of collapse, we have carried out reinforcement construction works to ensure the safety of the rescuers to continue the search on the basement floor.