«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են
Դեպքի վայրում աշխատում են ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի և Բժշկական ապահովման վարչության hերթապահ խմբերի  փրկարարական ծառայողները,  ինչպես նաև «Կարմիր Խաչ» մարդասիրական կազմակերպության կամավորները։
Որոնողափրկարարական աշխատանքներն իրականացվում են 1 տեղամասով։ Աշխատանքներում ներգրավված են քաղաքապետարանի 1 ջրատար, ինչպես նաև 3 տրակտոր, 2 ինքնաթափ, 1 ավտոկռունկ։

Search and rescue operations are ongoing in the "Surmalu" shopping center
The rescue workers of the rescue department of the Yerevan State Emergency Service, the particular purpose rescue operations center of the Rescue Forces Department, the Fire Fighting and Rescue Operations Department, and the on-duty groups of the Medical Support Department, as well as the volunteers of the "Red Cross" humanitarian organization, are working at the scene of the incident.
Search and rescue operations are carried out at 1 site. 1 water carrier of the municipality, as well as 3 tractors, 2 dump trucks, and 1 truck crane, are involved in the works.