«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են
Դեպքի վայրում աշխատում են ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի և Բժշկական ապահովման վարչության hերթապահ խմբերի  փրկարարական ծառայողները,  ինչպես նաև «Կարմիր Խաչ» մարդասիրական կազմակերպության կամավորները։
Որոնողափրկարարական աշխատանքներն իրականացվում են 1 տեղամասով։ Աշխատանքներում ներգրավված են քաղաքապետարանի 1 ջրատար, ինչպես նաև 3 տրակտոր, 2 ինքնաթափ, 1 ավտոկռունկ։

В торговом центре «Сурмалу» продолжаются поисково-спасательные работы.
Спасатели спасательного управления Государственной службы скорой медицинской помощи г. Еревана, центра спасательных операций специального назначения Управления спасательных сил, Управления пожаротушения и аварийно-спасательных работ, дежурные группы Управления медицинского обеспечения, а также волонтеры Гуманитарной организации «Красный Крест» работают на месте происшествия.
Поисково-спасательные работы проводит 1 участок. В работах задействованы 1 водовоз муниципалитета, а также 3 трактора, 2 самосвала и 1 автокран.