«Սուրմալուին» հարող տարածքից խմելու ջրի որակի սահմանված նորմերին անհամապատասխանություններ չեն հայտնաբերվել
Կենտրոն վարչական շրջանի՝ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնին հարող տարածքից, օգոստոսի 17-ից, ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կողմից կատարվում են խմելու ջրի նմուշառումներ՝ որակի նկատմամբ լաբորատոր հետազոտությունների նպատակով:
հետազոտված նմուշների ցուցանիշների (մանրէաբանական, սանիտարաքիմիական, մնացորդային քլոր), Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանված նորմերից անհամապատասխանություններ չեն հայտնաբերվել:
«Հարկ է նշել, որ ամենօրյա մշտադիտարկումները շարունակվում են»,-տեղեկացնում են ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ էր ստացվել, որ Երևանի Արշակունյաց 15 հասցեում գտնվող «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ։

No inconsistencies with the defined norms of drinking water quality were found in the area adjacent to "Surmalu."
Starting from August 17, the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health has been sampling drinking water from the area adjacent to the "Surmalu" shopping center in Kentron administrative district for laboratory research on quality.
Indicators of the examined samples (microbiological, sanitary-chemical, residual chlorine) found no inconsistencies with the norms established in the Republic of Armenia.
"It should be noted that the daily monitoring continues," informs the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health.