Կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի գործունեությունը. ՍԱՏՄ
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները վերահսկողություն են իրականացրել անհատ ձեռնարկատեր Արտյոմ Նազարյանին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (Տիգրան Մեծի 31/3) և պարզել, որ վերջինս գործում է սանիտարահիգիենիկ խախտումներով:
Մասնավորապես՝ օբյեկտում նախատեսված չեն եղել համապատասխան տարածքներ և անհրաժեշտ հարմարություններ աշխատանքային գործիքների, պարագաների պահման համար, չեն եղել կենցաղային տարածքներ (սանհանգույց, լվացարաններ, հանդերձարան և այլն), չեն ձեռնարկվել համապատասխան միջոցներ կանխելու համար կենդանիների մուտքը սննդամթերքի պատրաստման, մշակման, պահման և տեղափոխման տարածքներ:
ՍԱՏՄ ղեկավարի որոշմամբ՝ հանրային սննդի օբյեկտի գործունեությունը կասեցվել է, սահմանվել է ժամկետ խախտումները վերացնելու համար:

The inspectors of the Yerevan Center of the RA Food Safety Inspection Authority carried out control in the public catering facility owned by individual entrepreneur Artyom Nazaryan (Tigran Metsi 31/3). They found out that the latter is operating with sanitary and hygienic violations.
In particular, there were no adequate spaces and necessary facilities for storing working tools and accessories; there were no domestic areas (bathrooms, washrooms, dressing rooms, etc.), and no adequate measures were taken to prevent animals from entering the food preparation, processing, storage, and transportation areas.
According to the head of the Ministry of Food and Beverage, the activity of the public food facility was suspended, and a deadline was set for eliminating the violations.