Սգո օրը հրավառություն կազմակերպած անձը հայտնաբերվել է
Օգոստոսի 17-ի երեկոյան ոստիկանություն մի քանի ահազանգ ստացվեց, որ Արաբկիր վարչական շրջանում հրավառություն է։
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ հրավառությունը կատարվել է Վրացական փողոցում։ Կարճ ժամանակ անց հայտնաբերվել է նաև իրականացնողը, որը օտարերկրացի է։
Նա իրավապահներին ներկայացրել է հրավառության նյութերի դատարկ արկղը և հայտնել, որ տեղյակ չի եղել, որ օգոստոսի 17-ից 18-ը Հայաստանում հայտարարված են սգո օրեր։
Իրականացվել է վարչական վարույթ, կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություն։

The person who organized fireworks on the day of mourning was found
On August 17, the police received several calls about fireworks in the Arabkir administrative district.
The measures taken by the officers of the Arabkir police department revealed that the fireworks were set off on Vratsakan street. After a short time, the executor, a foreigner, was also found.
He presented the empty box of firework materials to the law enforcement officers and stated that he was unaware that August 17-18 are mourning days in Armenia.
An administrative proceeding was carried out, and a corresponding protocol was drawn up regarding the administrative offense.