Սգո օրը հրավառություն կազմակերպած անձը հայտնաբերվել է
Օգոստոսի 17-ի երեկոյան ոստիկանություն մի քանի ահազանգ ստացվեց, որ Արաբկիր վարչական շրջանում հրավառություն է։
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ հրավառությունը կատարվել է Վրացական փողոցում։ Կարճ ժամանակ անց հայտնաբերվել է նաև իրականացնողը, որը օտարերկրացի է։
Նա իրավապահներին ներկայացրել է հրավառության նյութերի դատարկ արկղը և հայտնել, որ տեղյակ չի եղել, որ օգոստոսի 17-ից 18-ը Հայաստանում հայտարարված են սգո օրեր։
Իրականացվել է վարչական վարույթ, կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություն։

Найден человек, устроивший салют в день траура
Вечером 17 августа в полицию поступило несколько звонков о салютах в административном районе Арабкир.
Меры, принятые сотрудниками отдела полиции Арабкира, показали, что фейерверк был запущен на улице Врацакан. Спустя короткое время был найден и исполнитель, оказавшийся иностранцем.
Он передал сотрудникам правоохранительных органов пустую коробку из-под фейерверков и заявил, что не знал о том, что 17-18 августа в Армении дни траура.
Возбуждено административное производство, об административном правонарушении составлен соответствующий протокол.