Որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվել են ամբողջ գիշեր և այժմ էլ հովացման որոշակի աշխատանքներ են իրականացվում։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԻ նախարարի տեղակալ Արտյուշա Գրիգորյանը՝ նշելով, որ դեռ ունենք երկու անհետ կորած քաղաքացի, 16 զոհ, որոնցից մեկի ինքնությունը դեռևս չի պարզվել։
«Եթե երկու անհետ կորած քաղաքացիներից մեկը չնույնականացված քաղաքացին է, ապա կա անհետ կորած մեկ քաղաքացի։ Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն տվյալ անհետ կորած քաղաքացին պայթյունի պահին գտնվել է շենքի առաջին հարկի մուտքի մոտ»,-ասաց ԱԻ նախարարի տեղակալը՝ նշելով, որ այժմ որոնողական աշխատանքներն իրականացվելու են այդ տարածքներում, բայց կան լրացուցիչ բարդություններ, քանի որ շենքի փլուզման վտանգ կա։
«Մենք հիմա քննարկում ենք, որ պետք է մուտք գործենք շենքի ներս, որպեսզի իրականացնենք որոնողական աշխատանքներ։ Երկու անհետ կորածներին հայտնաբերելուց հետո որոնողական աշխատանքները կդադարեցվեն»։
Նախարարի տեղակալը հայտնեց, որ տարածքի 70%-ը մաքրվել է և հավելեց, որ աշխատանքներն ավարտելուց հետո շենքն ապամոնտաժվելու է։
Հիշեցնենք՝ ԱԻՆ «911» թեժ գծին ստացված զանգերի արդյուքում «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում անհետ կորած կարող են համարվել հետևյալ 2 քաղաքացիները՝ Գագիկ Կարապետյանը և Վանիկ Ամիրխանյանը։

"Surmalu" building will be dismantled
Search and rescue operations continued throughout the night, and some cooling functions are still underway. Deputy Minister of ES Artyusha Grigoryan said this in a briefing with journalists today, noting that we still have two missing citizens and 16 victims, one of whom has not yet been identified.
"If one of the two missing citizens is the unidentified citizen, then there is one missing citizen. According to the information we have, this missing citizen was at the entrance of the first floor of the building at the time of the explosion," said the Deputy Minister of ES, noting that now search operations will be carried out in those areas. Still, there are additional complications, as there is a risk of the building collapsing.
"We are now discussing that we should enter the building to carry out search operations. After finding the two missing persons, the search will be stopped."
The deputy minister reported that 70% of the area has been cleaned and added that the building will be dismantled after completing the works.