«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի փլատակներից փրկարարները դուրս են բերել ևս մեկ դի․ զոհերի թիվն այժմ 7 է
Քիչ առաջ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի փլատակներից փրկարարները դուրս են բերել ևս մեկ դի։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Այս պահի դրությամբ ունենք 7 զոհ: Նա նշել է, որ որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։
Հիշեցնենք, որ մինչ այժմ որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել էր 6 քաղաքացու դի (Միսակ Պատվականի Մարգարյան, ծնված 1964թ․, Անահիտ Վազգենի Մխիթարյան, ծնված 1967թ․, Ջեմմա Սարգսի Նազարյան, ծնված 1960 թ․, Անահիտ Զարզանդի Խալաթյան, Վարդան Գուրգենի Քոչարյան, ծնված 1960 թ․ և Գայանե Արտավազդի Ավետիսյան, ծնված 1966 թ․)։

Еще одно тело спасатели вынесли из-под развалин торгового центра «Сурмалу». Число погибших на данный момент 7
Некоторое время назад спасатели извлекли из-под развалин торгового центра «Сурмалу» еще одно тело. Об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь МЧС Айк Костанян.
На данный момент у нас 7 погибших. Он отметил, что поисково-спасательные работы продолжаются.
Напомним, что до настоящего времени в результате поисково-спасательных работ были обнаружены тела 6 граждан (Маргарян Мисак Патвакани, 1964 г.р., Мхитарян Анаит Вазгени, 1967 г.р., Назарян Джемма Саргси, 1960 г.р., Халатян Анаит Зарзанди,  Вардан Гургени Кочарян, 1960 г.р.. и Гаяне Артавазди Аветисян, 1966 г.р.).