Մետրոյում պայթուցիկի ահազանգ է եղել. քաղաքացիները տարհանվում են
Օգոստոսի 14-ին՝ ժամը 17:10-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:
Այս պահին մետրոպոլիտենով ուղևորափոխադրումները ժամանակավորապես դադարեցված են: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից

There was an explosive alarm in the subway. citizens are being evacuated
On August 14, at 5:10 p.m., the National Center for Crisis Management was alerted that explosive devices were placed in Yerevan metro stations.
The expert team of the Special Purpose Rescue Operations Center of the Rescue Forces Department of the Ministry of State of Emergency and the engineer rescue squad of the Collective Center of the Civil Defense Forces of the Civil Defense Department went to the scene.
At the moment, passenger transport by metro is temporarily suspended. This was reported by the Yerevan Municipality