Մեկնարկել է թարմ մսի վաճառքի ուժեղացված վերահսկողությունը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը խիստ կարևորում է վերահսկողության իրականացումը կենդանական ծագման սննդամթերքի անվտանգության ապահովման և հանրային առողջության մակարդակի բարձրացման տեսանկյունից։
«Այսօրվանից Սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի  և Ոստիկանության գործընկերների հետ սկսել ենք թարմ մսի վաճառքի ուժեղացված վերահսկողությունը, որի նպատակն է էապես նվազեցնել անօրինական ձևով մորթված կենդանիների վաճառքը Հայաստանում։ Այսօրվա 19 ստուգումից միայն 3-ն ունեին անհրաժեշտ փաստաթղթավորում». ասվում է նախարարի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։
Մսի վաճառքի ուժեղացված վերահսկողության նպատակն է էապես նվազեցնել Հայաստանում անօրինական ձևով մորթի ենթարկված մսի շրջանառությունը։ Վերահսկողության ուժեղացումն անժամկետ է։

Запущен усиленный контроль за реализацией свежего мяса
Министерство экономики РА придает большое значение осуществлению контроля с точки зрения обеспечения безопасности пищевых продуктов животного происхождения и повышения уровня здоровья населения.
10 августа начался усиленный контроль за реализацией свежего мяса, в котором лично участвовал министр экономики РА Ваан Керобян. Контроль осуществляют Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов РА и инспекторы Полиции РА.
Целью усиленного контроля за продажей мяса является существенное сокращение оборота нелегально забитого мяса в Армении. Усиление надзора бессрочное.