Արարատում Nissan Murano-ով վթարի ենթարկված վարորդը եղել է 13 տարեկան, 3 վիրավոր ուղևորներն էլ՝ 14 տարեկան
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում պարզվել է օգոստոսի 4-ին Արարատի մարզում խոշոր ավտովթարի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված վիրավորների և վարորդի ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, պարզվել է՝ Nissan Murano-ն վարել է Արարատի մարզի բնակիչ՝ 13-ամյա Բաբկեն Զ-ն, որն ավտոմեքենայով Մասիս-Նուբարաշեն ավտոճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և կողաշրջվել։ Վթարի հետևանքով Բաբկեն Զ-ն, ուղևորներ՝ Արարատի մարզի բնակիչ, 14-ամյա Գառնիկ Ս-ն, Երևանի բնակիչներ՝ 14-ամյա Տիգրան Ա-ն և 14-ամյա Հենզել Շ-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 4-ին խոշոր ավտովթար էր տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 13։45-ի սահմաններում Nissan Murano մակնիշի ավտոմեքենան Մասիս-Նուբարաշեն ավտոճանապարհի օղակաձև խաչմերուկից դեպի 3-րդ կմ հատվածում դուրս էր եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, բախվել քարերին և կողաշրջված վիճակում հայտնվել դաշտում։

Водителю, попавшему в аварию в Арарате, было 13 лет, а трем пострадавшим пассажирам – 14 лет.
В рамках уголовного производства, возбужденного Масисским следственным отделом Араратского областного следственного управления Следственного комитета Армении, установлены личности пострадавших и водителя, доставленных в больницу в результате крупного ДТП в Араратской области 4 августа.
Как сообщает shamshyan.com , оказалось, что за рулем Nissan Murano находился 13-летний житель Араратской области Бабкен З., который выехал за пределы полосы движения на трассе Масис-Нубарашен и перевернулся. В результате ДТП Бабкен З., пассажиры: 14-летний житель Араратской области Гарник С., 14-летний Тигран А. и 14-летний Хензел Ш., жители г. Еревана, были доставлены в " Медицинский центр Сурб Астватмайр" с телесными повреждениями.
Напомним, 4 августа в Араратской области произошло крупное ДТП. Около 13:45 автомобиль Nissan Murano выехал на полосу встречного движения от кольцевой Масис-Нубарашен до участка 3 км, столкнулся с камнями и оказался в поле в перевернутом состоянии.