Բեռնատար ունեցող գյուղացիներն այսօր փակել են Ստեփանավան-Վանաձոր ավտոճանապարհը՝ դժգոհելով գազաբալոնների լիցենզավորման համակարգի դեմ։ Ըստ նրանց՝ ցորենը դաշտում է մնացել ու գազալցակայաններում հրաժարվում են լիցքավորել բեռնատարները՝ պատճառաբանելով, թե գազաբալոններն ստուգված լինելու մասին վկայագիր չունեն մարդիկ։
Իմանալով, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անցնելու է այդ ճանապարհով, գյուղացիները համաձայնվել են բացել այն՝ պայմանով, որ նա կհանդիպի իրենց հետ։
Ըստ «Ազատություն» ռ/կ-ի՝ վարչապետը լսել է գյուղացիների դժգոհությունը, ապա զանգահարել Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանին՝ հանձնարարելով ժամկետանց գազաբալոնները թույլատրել ստուգում անցկացնել, եթե դրանք ի վիճակի են շահագործման, վկայագիր տալ։
Նա զարմացել է, որ մինչև հիմա չկա նման հնարավորություն և վարորդներն ստիպված են հերթագրվելու համար հասնել իրենցից բավականաչափ հեռու գտնվող կայաններ։

Премьер-министр встретился с сельчанами, перекрывшими дорогу
Жители села на грузовиках перекрыли сегодня трассу Степанаван-Ванадзор, протестуя против системы лицензирования газовых баллонов. По их словам, в поле осталась пшеница, а заправлять машины на заправках им отказывают, мотивируя это тем, что у людей нет справки о проверке газовых баллонов.
Зная, что по этой дороге будет проезжать премьер-министр Никол Пашинян, жители села согласились открыть ее при условии, что он встретится с ними.
Как сообщает  "Азатутюн", премьер-министр услышал недовольство жителей села, после чего позвонил министру территориального управления и инфраструктуры Гнелу Саносяну, поручив ему разрешить осмотреть газовые баллоны с истекшим сроком годности, если они годны к эксплуатации. выдать сертификат.
Его удивило, что до сих пор водителям приходится добираться до станций, которые находятся достаточно далеко от мест их проживания, чтобы выстоять в очереди на лицензирование.