Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է Տիեզերական ճամբար
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հուլիսի 30-ին այցելել է Տիեզերական ճամբար: Այս մասին հայտնում են ԲՏԱ նախարարությունից:
Space Camp 2022-ը («Տիեզերական ճամբար 2022») գիտակրթական ճամբար է, որի նպատակն է տիեզերքին առնչվող բնագիտական ուղղությունների բացառիկ գիտելիքներ ունեցող պատանիներին ուղղորդել մասնագիտական կողմնորոշման հարցում։ «Տիեզերական ճամբար 2022»-ն իրականացնում է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը՝ «ԱՅԱՍ» տիեզերագիտական ընկերության, «Հայաստանի հրթիռամոդելային ասոցիացիա» հիմնադրամի հետ համագործակցությամբ:

Министр Роберт Хачатрян посетил космический лагерь
30 июля космический лагерь посетил министр высокотехнологичной промышленности Роберт Хачатрян. Об этом сообщает министерство ВТП.
Space Camp 2022 («Космический лагерь 2022») — научно-образовательный лагерь, целью которого является ориентирование молодых людей, обладающих исключительными знаниями по естественным наукам, связанным с космосом, в вопросе профессиональной ориентации. "Космический лагерь 2022" реализуется Министерством высокотехнологичной промышленности РА в сотрудничестве с космической научной компанией "АЯС", фондом "Армянская ракетно-модельная ассоциация".