Բարեկամ երկրները պետք է սերտորեն համագործակցեն
Եռօրյա աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող Հայսատանի Հանրապետության սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գեորգի Ավետիսյանը հանդիպել է Վրաստանի Հանրապետության շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Գեորգի Խանիշվիլիի հետ։
Նախարարի տեղակալ Գեորգի Խանիշվիլին ներկայացրել է անասնահամաճարակային իրավիճակը Վրաստանում, հիվանդությունների դեմ պայքարի միջոցառումները, հնարավոր զարգացումները։
ՍԱՏՄ ղեկավար Գեորգի Ավետիսյանը, խոսելով այդ բնագավառում Հայաստանում առկա իրավիճակի մասին, կարևորել է կենդանիների անդրսահմանային հիվանդությունների և դրանց դեմ պայքարի համատեղման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք շեշտվել է գյուղատնտեսության, անասնաբուժության ոլորտում երկու բարեկամ երկրների միջև սերտ համագործակցության, փորձի և տեղեկատվության փոխանակման կարևորությունը։

Дружественные страны должны тесно сотрудничать
Находящийся с трехдневным рабочим визитом в Грузии руководитель инспекции по безопасности пищевых продуктов Республики Армения Георгий Аветисян встретился с заместителем министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Республики Грузия Гиоргием Ханишвили.
Заместитель министра Георгий Ханишвили представил ситуацию с животноводством в Грузии, мер по борьбе с болезнями, возможных разработок.
Говоря о текущей ситуации в Армении в этой сфере, начальник Государственного медицинского центра Георгий Аветисян подчеркнул необходимость объединения борьбы с трансграничными болезнями животных.
В ходе встречи с обеих сторон была подчеркнута важность тесного сотрудничества, обмена опытом и информацией между двумя дружественными странами в области сельского хозяйства и ветеринарии.