Այս պահին քննչական գործողություններ են իրականացվում «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերությունում։ Այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի քարտուղար Վարդան Թադևոսյանը։
Հիշեցնենք, որ օրերս Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ 2 ամիս ժամկետով կալանավորվեց «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության հիմնադիր Ալեքսանդր Զաքարյանը։ Նա կասկածվում է կեղծ ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալելու մեջ:
Նկատենք նաև, որ «Սեքյուրիթի դրիմ»-ի փոխարեն կստեղծվի պետական նոր կառույց՝ «Ոստիկանության տեսալուսանկարահանող էլեկտրոնային համակարգերի կառավարման կենտրոն»։

Орган предварительного следствия в настоящее время находится в компании «Секьюрити Дрим»
На данный момент в компании «Секьюрити Дрим» проводятся следственные мероприятия . Об этом в беседе с Radar Armenia заявил пресс-секретарь председателя Следственного комитета Вардан Тадевосян .
Напомним, что по решению Апелляционного суда учредитель компании "Секьюрити Дрим" Александр Закарян задержан на 2 месяца. Его подозревают в ведении фиктивного бизнеса.
Отметим также, что вместо «Security Dream» будет создана новая государственная структура «Полицейский центр управления электронными системами видеоизображения».