ՌԴ դեսպանատան մոտ վրաերթի է ենթարկվել ՌԴ քաղաքացի
Հուլիսի 25-ին վրաերթ է տեղի ունեցել Երևեանում։ Ժամը 13։00-ի սահմաններում Ս. Գ.-ն իր վարած Kia մակնիշի ավտոմեքենայով Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ և Զաքյան փողոցների խաչմերուկում՝ ՌԴ դեսպանատան հարևանությամբ, վրաերթի է ենթարկել հետիոտնի։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, վարորդը փախուստի չի դիմել, իր ավտոմեքենայով վրաերթի ենթարկվածին տեղափոխել է «Սլավմեդ» ԲԿ, որտեղ բժիշկները առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել, ապա այնտեղից վրաերթի ենթարկվածին տեղափոխել են «Արմենիա» ԲԿ։
Վթարի փաստով նախաձեռնվել է վարույթ։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝ վրաերթի ենթարկվածը ՌԴ քաղաքացի է, ում ինքնությունը Պարեկային ծառայությունն ու քննչական բաժինը պարզում են։

Гражданин России попал под машину возле посольства России
По информации shamshyan.com, 25 июля в Ереване произошло ДТП. Около 13 часов С. Г. на своем автомобиле «Киа» сбил пешехода на перекрестке улиц Сурб Григор Лусаворич и Закян, по соседству с посольством России автомобиль марки Kia совершил наезд на пешехода гражданин РФ.
Отмечается, что водитель машины доставил на своем автомобиле потерпевшего в медцентр «Славмед», где последнему была оказана медицинская помощь. Затем пострадавший был переведен в медицинский центр «Армения».
По факту ДТП возбуждено уголовное дело. По словам источника, потерпевший — гражданин Российской Федерации, личность которого устанавливается патрульно-постовой службой и следственным отделом.