Հուլիսի 25-ին, ժամը 08:19-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Արարատյան փողոցում գտնվող «ԱՊԱՎԵՆ ՏԵՐՄԻՆԱԼ» ՓԲԸ-ին պատկանող պահեստում։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ և դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս երկու մարտական հաշվարկ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 08։50-ին, մարվել՝ 09:02-ին: 50 քմ տարածքում այրվել են անվադողեր և ավտոպահեստամասեր:

Пожар произошел на складе на улице Араратян.
25 июля в 08:19 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на складе ЗАО «АПАВЕН ТЕРМИНАЛ», расположенном на улице Араратян в Ереване, возник пожар.
На место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательных отрядов спасательного управления МЧС города Ереван.
Был объявлен вызов "1 БИС" по степени тяжести пожара и еще два боевых расчета из состава пожарно-спасательных отрядов управления Ереванской государственной службы скорой медицинской помощи и дежурная группа Управления пожарно-спасательных работ отправились на место.