Երևանի Արցախի պողոտայում գտնվող հացի փռում հրդեհ է բռնկվել
Հուլիսի 24-ին, ժամը 02։33-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արցախի պողոտայում գտնվող «Թարմ հաց» հացի փռում հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ-ը։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02։50-ին, մարվել՝ 03։07-ին։ Այրվել են երկու սառնարան, կախովի առաստաղից մոտ 20 քմ հատված և ջերմահարվել՝ մոտ 30 քմ:

В пекарне на проспекте Арцаха в Ереване произошел пожар
24 июля в 02:33 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о пожаре в пекарне «Свежий хлеб», расположенной на проспекте Арцаха в Ереване. Об этом сообщает МЧС РА.
На место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательных отрядов спасательного управления Ереванской государственной службы скорой медицинской помощи и дежурная группа Управления пожарно-спасательных работ.
Пожар локализовали в 02:50 и потушили в 03:07. Сгорели два холодильника, около 20 квадратных метров подвесного потолка и около 30 квадратных метров подверглись тепловому удару.