Հուլիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԶՈւ ԳՇ պետի ուղեկցությամբ, այցելել է երկրորդ բանակային զորամիավորում: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է զորամիավորման ենթակա զորամասերում, ծանոթացել թիկունքային ապահովման աշխատանքներին, զորքերի մարտական պատրաստության ընթացքին:
Սուրեն Պապիկյանը զորամիավորման հրամանատարական կազմի հետ քննարկել է անձնակազմի մարտունակության ամրապնդման, ենթակառուցվածքների արդիականացման և զորամասերի շենքային պայմանների բարելավման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է արևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում, հետևել առաջնագծի կահավորման աշխատանքներին: Զորամասի հրամանատարը զեկուցել է առաջնագծում կատարված շինարարական և ամրաշինական աշխատանքների, անձնակազմի անվտանգությանն ուղղված միջոցառումների մասին: Պաշտպանության նախարարը վստահեցրել է, որ առաջնագծի անվտանգության ապահովման հետ կապված բոլոր խնդիրները պատշաճ կերպով կուսումնասիրվեն և կլուծվեն:
Նախարարը զորամիավորման սպայակազմի և մարտական հերթապահությունում ընդգրկված զինծառայողների հետ քննարկումների ընթացքում անդրադարձել է նաև զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումներին, զինծառայողների սոցիալական ապահովությանն առնչվող ծրագրերին, հավաստիացնելով, որ այդ խնդիրները մշտապես գտնվում են երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության ներքո:

Сурен Папикян посетил восточную приграничную зону
20 июля министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба ВС посетил вторую воинскую часть. Глава оборонного ведомства объездил воинские части, подлежащие объединению, ознакомился с работой тылового обеспечения, процессом боевой подготовки войск.
Сурен Папикян обсудил с командным составом воинской части ряд вопросов, связанных с усилением боеспособности личного состава, модернизацией инфраструктуры и улучшением условий строительства воинских частей.
После этого министр обороны посетил восточную приграничную полосу, осмотрел боевые позиции, проследил за работами по благоустройству передовой. Командующий войсками доложил о проведенных на передовой линии строительных и фортификационных работах, мероприятиях, направленных на безопасность личного состава. Министр обороны заверил, что все вопросы, связанные с обеспечением прифронтовой безопасности, будут должным образом расследованы и решены.
В ходе бесед с офицерами и военнослужащими, находящимися на боевом дежурстве, министр коснулся также начатых в Вооруженных Силах реформ, программ, связанных с социальным обеспечением военнослужащих, заверив, что эти вопросы всегда находятся в поле зрения военно-политического руководства страны.