Զինծառայողի մահվան գործով ձերբակալվել է համածառայակիցը
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել են պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արսեն Արմենի Մանուկյանի մահվան դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ձերբակալվել է վերջինիս համածառայակիցը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2022թ. հուլիսի 14-ին՝ ժամը 10:25-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արմենի Մանուկյանը, մարտական դիրքում դիտորդի պարտականություններն իրականացնելու ընթացքում, իրեն ամրակցված «ԱԿՄ» տեսակի ինքնաձիգից իրեն հասցրել է մահացու հրազենային վիրավորում:
Միջնորդություն է հարուցվել դատախազություն՝ զինծառայող Ա. Մանուկյանի համածառայակցի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով քրեական հետապնդում հարուցելու վերաբերյալ:

По делу о гибели военнослужащего задержан его сослуживец
В рамках расследования дела о смерти военнослужащего ВС Армении Арсена Манукяна задержан его сослуживец. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ранее сообщалось, что военнослужащий срочной службы N-ской воинской части, рядовой Арсен Арменович Манукян во время боевого дежурства нанес себе смертельное огнестрельное ранение из закрепленного за ним автомата типа АКМ.
Следствие представило в прокуратуру ходатайство о возбуждении уголовного преследования в отношении сослуживца Манукяна по признакам статьи 522 (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности) Уголовного кодекса Армении.