Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհին երկու ավտոմեքենաների բախման հետևանքով դրանցից մեկի վարորդը հոսպիտալացվել է
Լոռու մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հուլիսի 17-ին, ժամը 05:09-ին ահազանգ է ստացել, որ Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ Փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
«Պարզվել է, որ Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին բախվել են «MAN» մակնիշի բեռնատարը (վարորդ՝ Թ. Պ.) և «Mercedes-Benz Sprinter» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա. Ա., ծնված 1988 թ․)»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ փրկարարները սահմանազատել են տարածքը, հոսանքազրկել ավտոմեքենաները, վարորդ Ա. Ա.-ին դուրս բերել ավտոմեքենայից և մոտեցրել շտապօգնության մեքենային. վերջինս հոսպիտալացվել է Սպիտակ քաղաքի բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության։

В результате столкновения двух автомобилей на трассе Спитак-Ереван один из водителей госпитализирован
17 июля в 05:09 в Лорийский региональный центр управления кризисными ситуациями поступило сообщение о том, что в начале трассы Спитак-Ереван произошло ДТП, есть пострадавшие.
Как сообщает МЧС РА, на место происшествия выехала одна боевая группа регионального аварийно-спасательного управления Спасательной службы МЧС.
«Выяснилось, что на 12-м км автодороги Спитак-Ереван столкнулись грузовой автомобиль MAN (водитель Т.П.) и легковой автомобиль Mercedes-Benz Sprinter (водитель А.А., 1988 г.р.)», — говорится в сообщении.
По словам источника, спасатели разграничили территорию, обесточили автомобили, водителя А. А. вытащили из машины и доставили в машину скорой помощи. последний был госпитализирован в медицинский центр города Спитака, где врачи оценили его состояние как средней тяжести.