Այսօր, հուլիսի 16-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում` տեղեկացնում է shamshyan.com կայքը։ Ժամը 05։40-ի սահմաններում Վեդու բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Արարատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Ոսկետափ գյուղի կամուրջ և, չհասած կամուրջ, հայտնաբերել է դի։
Պարզել են, որ նույն օրը ժամը 05։00-ի սահմաններում Երասխ-Երևան ավտոճանապարհի 25 կմ-ում Ոսկետափ գյուղի վարչական շրջանում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը վրաերթի է ենթարկել Արարատի մարզի բնակիչ 17-ամյա Ալվարդ Ա․-ին և, նրան թողնելով անօգնական, դեպքի վայրից դիմել է փախուստի։

Сбил насмерть 17-летнюю девушку и скрылся с места происшествия
Сегодня, 16 июля, в Араратской области произошло ДТП со смертельным исходом, сообщает shamshyan.com. Около 05:40 из медицинского центра «Веди» в Араратское отделение полиции поступило сообщение о том, что дежурная группа врачей выехала к мосту села Воскетап и, не доезжая до моста, обнаружила тело.
Выяснилось, что в тот же день около 05:00 на 25-м км автодороги Ерасх-Ереван в административном районе села Воскетап водитель автомобиля неустановленной марки и номерного знака совершил наезд на жительницу Араратской области 17-летнюю девушку, Алвард А.,, и, оставив её в беспомощном состоянии, скрылся с места происшествия.