Հրդեհ Կապանում. տուժածի վիճակը կայուն ծանր է
Հուլիսի 13-ին, ժամը 10:25-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կապան քաղաքի Մինաս Պապյան փողոցի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ֊փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 11:26-ին, մարվել՝ 12։20-ին: Մինաս Պապյան փողոցի թիվ 10ա հասցեում այրվել է երկու փայտե տնակ (25 քմ և 15 քմ): Կանխվել է հրդեհի տարածումը մոտակա տնակներ:
Քաղաքացի Ե․ Գ.-ն տարբեր աստիճանի մարմնական այրվածքներով հոսպիտալացվել է Կապան քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են կայուն ծանր։

Пожар в Капане, состояние пострадавшего стабильно тяжёлое
13 июля в 10:25 в региональный центр управления кризисными ситуациями Сюника поступило сообщение о том, что в одном из домов на улице Минаса Папяна в городе Капане возник пожар.
На место выехали три боевых расчета пожарно-спасательного отряда областного аварийно-спасательного управления МВД.
Пожар был локализован в 11:26 и потушен в 12:20. На улице Минаса Папяна, дом 10а сожжены два деревянных строения (площадью 25 и 15 кв. м). Предотвращено распространение огня на соседние жилые дома.
Гражданин Э. Г. был госпитализирован с ожогами тела различной степени в медицинский центр города Капан, где врачи оценили его состояние как стабильно тяжёлое .