Հուլիսի 8-ին Վազգեն Սարգսյան 26 հասցեում գործող «Էրեբունի» հյուրանոցային համալիրում տղամարդու դիակ է հայտնաբերվել։ Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ժամը 09։25-ի սահմաններում շտապօգնության «Կենտրոն» ենթակայանից ահազանգել են ոստիկանության կենտրոնական բաժին։ Կանչով ոստիկանները մեկնել են նշված հյուրանոցային համալիր, որտեղ հայտնաբերել են տղամարդու դի։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության քաղաքացի՝ 56-ամյա Թոմաս Ե-ն էր։
Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն, դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

В гостинице "Эребуни" нашли тело гражданина Германии
8 июля в гостиничном комплексе «Эребуни» по адресу улица Вазгена Саргсяна 26 был обнаружен труп мужчины. Как сообщает shamshyan.com , около 09:25 в ГУВД поступил сигнал тревоги с дежурной подстанции «Кентрон». По вызову полицейские выехали в указанный гостиничный комплекс, где обнаружили тело мужчины.
Полиция и следователи установили, что погибшим был 56-летний Томас Э., гражданин Федеративной Республики Германии.
По предварительному заключению судебно-медицинского эксперта, следов насилия на трупе обнаружено не было. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела.