Հիսուս Քրիստոսի արձանի կառուցման մասին կառավարության նախնական գնահատականը դրական է
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության նիստի ընթացքում հայտարարել է, թե Հիսուս Քրիստոսի արձանի նախագծի վերաբերյալ Կառավարության նախնական գնահատականը դրական է:
Ըստ նրա. ««Մուլտի գրուպ» ընկերության նախագահը կամ ընկերությունը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ Հատիս սարի վրա Հիսուս Քրիստոսի արձանի կառուցման վերաբերյալ: Համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացրել են Կառավարություն, Կառավարության մարմինները պետք է քննարկեն և որոշում կայացնեն: Մեր նախնական գնահատականը դրական է նախագծի վերաբերյալ, որովհետև կարծում ենք, որ ՀՀ-ի համար բավականին կմեծացնի զբոսաշրջային հետաքրքրությունը :
Հուսով եմ, որ մեր համապատասխան մարմինները պատշաճ ժամկետներում հարցը կքննարկեն. այնտեղ մի շարք վարչական որոշումների անհրաժեշտություն կա: Այս որոշումները կկայացնենք, և նախագիծն առաջ կընթանա նախատեսված ձևով և տրամաբանությամբ»:

Предварительная оценка правительством строительства статуи Иисуса Христа положительная
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил на заседании правительства, что предварительная оценка проекта статуи Иисуса Христа правительством положительная.
По его словам президент  компании «Мульти Групп» выступил с инициативой строительства статуи Иисуса Христа на горе Атис. Соответствующие документы внесены в Правительство, государственные органы должны обсудить и принять решение. Наша предварительная оценка проекта положительная, так как мы считаем, что это повысит достаточно значительный туристический интерес к РА.
Надеюсь, что в свое время наши соответствующие органы обсудят этот вопрос. требуется ряд управленческих решений. Мы примем эти решения, и проект будет двигаться вперед в запланированном порядке».