ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանը, «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոռ Ավետիսյանն այցելել են Բագրատաշենի սահմանային անցակետ և դիտարկել Սադախլո-Բագրատաշեն անցման կետի տարածքում` Դեբեդ գետի վրա, նոր կամրջի շինարարությունը։
ՀՀ ՏԿԵՆ փոխնախարարը և Ճանապարհային դեպարտամենտի տնօրենը հանդիպել են կամրջի շինարարությունն ու տեխնիկական հսկողությունն իրականացնող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։ «Բարեկամություն» անունն ստացած կամրջի վրա աշխատանքներն արդեն ավարտական փուլում են։ Մեկնարկել են որակի թեստավորման աշխատանքները։ Կամուրջն առաջիկայում կհանձնվի շահագործման։
Կամրջի կառուցումը ֆինանսավորվել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի և Հայաստանի ու Վրաստանի կառավարությունների կողմից։

Армяно-грузинский мост «Дружба» скоро будет сдан в эксплуатацию
Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры РА Кристине Галечян, исполнительный директор фонда «Дорожное управление» Гор Аветисян посетили погранпереход Баграташен и ознакомились со строительством нового моста через реку Дебед в районе перехода Садахло-Баграташен.
Заместитель министра и директор Департамента автомобильных дорог встретились с представителями компаний, осуществляющих строительство и технический контроль моста. Работы на мосту «Дружба» уже находятся в завершающей стадии. Начаты работы по проверке качества. В ближайшее время мост будет сдан в эксплуатацию.
Строительство моста финансировали Европейский банк реконструкции и развития и правительства Армении и Грузии.