Առողջապահության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Աշտարակ քաղաքում բանկի պայթյունից հետո տուժած քաղաքացիների մասին։ Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Աշտարակ քաղաքի բանկերից մեկում այսօր տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած յոթ քաղաքացիներից մեկը մահացել է, չորսը հոսպիտալացվել են ՀՀ ԱՆ Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն: Նրանցից մեկը ստացել է 4-րդ աստիճանի այրվածք, մյուս տուժածների այրվածքի խորությունը գնահատվում է 2-3 աստիճանի: Տուժածներից ևս երկուսը թեթև վնասվածքներով տեղափոխվել են Աշտարակի բժշկական կենտրոն, որտեղ անհրաժեշտ բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս են գրվել»:

Министерство здравоохранения выступило с заявлением о взрыве в Аштараке, есть одна жертва
Министерство здравоохранения выступило с заявлением о пострадавших гражданах в результате взрыва банка в городе Аштарак. В заявлении в частности  говорится:
"В результате взрыва, произошедшего сегодня в одном из банков города Аштарак, один из семи пострадавших граждан погиб, четверо госпитализированы в Национальный ожоговый центр Министерства здравоохранения РА. Один из них получил ожог 4-й степени, глубина ожогов остальных пострадавших оценивается  2-3 степени. Еще двое пострадавших доставлены в Аштаракский медицинский центр с легкими травмами, откуда выписаны после оказания необходимой медицинской помощи»