Ինքնասպանություն՝ Երևանում. բարձրահարկ շենքի բակում հայտնաբերվել է 32-ամյա տղամարդու դի
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավագ քննիչ Սարիբեկյանի կողմից նախաձեռնվել է քրեական վարույթ հուլիսի  1-ին Երևանում տեղի ունեցած ինքնասպանություն կամ ինքնասպանության փորձ հատկանիշով:
Այդ օրը՝ ժամը 05:50-ի սահմաններում շտապօգնության 5-րդ ենթակայանից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Ավան Առինջ շենքերից մեկը, որտեղ բակում հայտնաբերել են տղամարդու դի:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը նշված շենքի բնակիչ, 32-ամյա Ցոլակ Ա.ն էր, ով ինքնասպանություն էր գործել շենքի 7-րդ հարկի շքամուտքից ցած նետվելու միջոցով:

Самоубийство в Ереване, тело 32-летнего мужчины нашли во дворе многоэтажки
Как сообщает SHAMSHYAN.com, в следственном отделе Ереванского следственного управления административных районов Аван и Нор Норк СК Армении инициировано уголовное производство по признаку самоубийства или попытки самоубийства, которое произошло 1 июля в Ереване.
В этот день, в районе 05:50, с пятой подстанции службы «скорой помощи» в отдел полиции Нор Норка поступило сообщение о том, что выехавшая на вызов дежурная группа врачей обнаружила во дворе жилого дома труп мужчины.
Полицейские и следователи выяснили, что погибший был жителем упомянутого дома. Это 32-летний Цолак А., который покончил с собой, бросившись вниз с 7 этажа.