Հուլիսի 2-4-ը Գյումրիում կանցկացվի Tech Week Gyumri 2022 միջոցառումների շարքը, որը մեկ վայրում կհամախմբի Հայաստանում գործող ՏՏ ընկերություններին ու մասնագետներին։ Տեխնոլոգիական համայնքին և այդ ոլորտ նոր մուտք գործող երիտասարդներին աջակցելու նպատակով այս տարի միջոցառմանը որպես գործընկեր միացել է նաև Team Telecom Armenia-ն։
«Մեր ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում մենք աջակցում ենք երկրում իրականացվող կրթական ու գիտական նախաձեռնություններին։ Վստահ եմ՝ Tech Week-ը կնպաստի Գյումրիում ՏՏ ոլորտի զարգացմանը, նոր թիմերի ստեղծմանն ու փորձի փոխանակմանը։ Բացի այս, միջոցառումը նպատակ ունի ապահովել մայրաքաղաքի ու մարզերի միջև համաչափ զարգացում, ինչը լիովին համապատասխանում է Team-ի տեսլականին»,- ասաց Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը:
Tech week Gyumri-ի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա հուլիսի 2-ին՝ Գյումրու Դրամատիկական թատրոնում։ Միջոցառման ընթացքում իրար կհաջորդեն մասնագիտական կոնֆերանսներ, մրցույթներ, ինչպես պանելային քննարկումներ ամենատարբեր թեմաներով՝ ապակենտրոնացումից մինչև բիզնեսում մարդկային ռեսուրսների ու ստարտափների համար առաջին հաճախորդների դերի կարևորություն։
Հուլիսի 3-ին՝ ժամը 16:20-ին, «Գործատուի բրենդը որպես հաջողակ թիմեր կառուցելու գրավական» թեմայով պանելային քննարկման ընթացքում Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը և Maeutica, Service Titan, AMD Armenia, Webb Fontaine, Instigate Mobile CJSC ընկերությունների ղեկավարները կկիսվեն բրենդեր ստեղծելու իրենց փորձով ու երջանիկ թիմեր ձևավորելու գաղտնիքներով։

Team Telecom Armenia является партнером Tech Week Gyumri
2-4 июля в Гюмри пройдет серия мероприятий Tech Week Gyumri 2022, которые соберут в одном месте ИТ-компании и специалистов, работающих в Армении. В этом году Team Telecom Armenia присоединилась к мероприятию в качестве партнера, чтобы поддержать технологическое сообщество и молодых людей, выходящих на поле.
«В рамках корпоративной социальной ответственности нашей компании мы поддерживаем реализуемые в стране образовательные и научные инициативы. Уверен, что Tech Week будет способствовать развитию ИТ-сектора в Гюмри, созданию новых команд и обмену опытом. Кроме того, мероприятие призвано обеспечить сбалансированное развитие между столицей и регионами, что полностью соответствует видению Команды», - сказал председатель совета директоров Team Telecom Armenia Александр Есаян.
Официальное открытие Tech week Gyumri состоится 2 июля в Драматическом театре Гюмри. В рамках мероприятия будут сменять друг друга профессиональные конференции, конкурсы и панельные дискуссии на самые разные темы: от децентрализации до человеческих ресурсов в бизнесе и важности роли первых клиентов для стартапов.
3 июля, в 16:20, во время панельной дискуссии на тему «Бренд работодателя как ключ к построению успешных команд» председатель Совета директоров Team Telecom Armenia Александр Есаян и Maeutica, Service Titan, AMD Armenia, Уэбб Фонтейн , Руководители компании ЗАО «Инстигейт Мобайл» поделятся своим опытом создания брендов и секретами создания счастливых команд.