Հայաստանն ու Լիտվան պատրաստվում են միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին
Հայաստան-Լիտվա առևտրային և տնտեսական հարցերով միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմի համանախագահ, ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն ընդունել է Լիտվայի էկոնոմիկայի և նորարարության նախարարի տեղակալ Յովիտա Նելիուփշինեին։
Միջկառավարական գործակցության, ինչպես նաև աշնանը նախատեսված Հայաստան-Լիտվա միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգային հարցերի քննարկմանը մասնակցել են նաև Հայաստանում Լիտվայի դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն, ՀՀ արտաքին գործերի, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի, էկոնոմիկայի, Բարձր տեխնոլոգիաների, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, ինչպես նաև Տուրիզմի կոմիտեի ներկայացուցիչները։
Գերատեսչություններից յուրաքանչյուրը ներկայացրել է իր ոլորտում գործակցության համար առաջնահերթությունները: Առանձնացնելով ոլորտային ձեռքբերումները` պատասխանատուները քննարկել են գործակցության հնարավոր եզրերը և փորձի փոխանակման հնարավորությունները, հնչել է հանձնաժողովի նիստի հետ համատեղ բիզնես ֆորում անցկացնելու գործնական առաջարկ:

Армения и Литва готовятся к заседанию межправкомиссии
Сопредседатель армяно-литовской межправительственной комиссии по торговым и экономическим вопросам с армянской стороны, министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян 25 июня приняла заместителя министра экономики и инноваций Литвы Йовиту Нелюпшене.
В ходе встречи были обсуждены вопросы межправительственного взаимодействия, а также повестки запланированного на осень заседания межправительственной комиссии Армения-Литва. В обсуждении приняли участие и Чрезвычайный и полномочный посол Литвы в Армении Инга Станите-Толочкиене, представители целого ряда министерств РА.
Каждое из ведомств представило приоритеты сотрудничества в своей области. Ответственные лица обсудили возможные грани партнерства и возможности для обмена опытом, также было озвучено  практическое предложение о проведении  совместно с заседанием комиссии бизнес-форума